Doprava v Barcelone

 

Barcelona ponúka turistom aj domácim viaceré spôsoby dopravy. Najmä vtedy, ak sa vám počas horúceho leta nechce chodiť len peši.

 

Metro je v Barcelone preferované najmä počas horúcich týždňov. Ulice sú plné slnka a tak dovezie turistov k pamiatkam a plážam bez zbytočných úpalov. Mapy metra sú vždy na stenách vchodov do metra. Výhodou je krátka doba čakania na metro, približne päť minút. Malá cestovateľská rada – v Barcelone je praktickejšie zakúpiť si lístok T10, alebo Transport Ticket, ktorý vás vyjde lacnejšie ako jednorazové lístky. Záleží však od toho, či si metro iba vyskúšate, alebo sa v ňom naozaj chcete prepravovať častejšie.

 

Lístky T10 neplatia len v metre, ale i v autobusoch. Okrem toho ich uplatníte aj v obchodoch, alebo pri vstupoch do pamiatok. Pre návštevníkov mesta sa teda skutočne oplatia. Ich cena je približne desať eur. Okrem autobusov a metra premávajú v meste pravidelne taxíky. Centrum mesta je však skôr orientované na chodcov, a tak vás ani taxík nedovezie priamo k pamiatkam. Bedekre predo odporúčajú zvoliť radšej metro, alebo autobus. Niektoré taxíky v Barcelone sú vybavené tak, aby mohli prepravovať aj imobilných.

 

Napriek všetkým možnostiam dopravy, je Barcelona krásna aj peši, najmä teda jej centrum. Ak vám preto slnko nevadí, vezmite do rúk mapu a skúste to. Zistíte, že centrum nie je až také veľké na vozenie sa po ňom, a kde inde, ak nie v uliciach, máte možnosť zažiť pravý španielsky deň.

TOPlist TOPlist