Pamiatky v Barcelone

 

Barcelona je priam stvorená na fotografovanie. Architektúra, história, múzeá, ale aj jej prímorský šarm vám spríjemnia dovolenku. Vyberáme desať top turistických miest, ktoré by ste na dovolenke v Barcelone nemali vynechať.

 

La Sagrada Familia
Nedokončený kostol od Gaudího. Za jeden rok ho navštívi viac ako 3 milióny turistov. Navrhnutý bol katalánskym architektom Antoni Gaudím, a až v roku 2012 bol sprístupnený aj jeho interiér. Stavba, ktorá pripomína skutočne rozprávkovú budovu, bude hotová v roku 2026, na sté výročie úmrtia slávneho Gaudího. Nakoľko táto pamiatka fascinuje ľudí z celého sveta, pred jej vchodom sa tvoria dlhé rady.

 

Picasso Museum
Barcelona mala na tvorbu Picassa veľký vplyv. Z tohto mesta pochádzala aj jeho rodina. I keď múzeum nemá najväčšie Picassove diela, ukáže návštevníkom jeho prvé maľby a skeče. Múzeum sídli v gotických domoch a aj preto je stále pre návštevníkov lákavé a pútavé.

 

La Rambla
Najznámejšia ulica v Barcelone. Slávny umelec Federico García Lorca o nej povedal, že si želá, aby nemala konca. Ulica je krásna svojím šarmom, odráža srdce mesta. Nakoľko sa ňou turisti ale aj domáci radi prechádzajú, bedekre varujú pred vreckármi, ktorí kochajúcich sa návštevníkov Barcelony môžu obrať o dovolenkové peniaze. Tu preto platí nechať sa uniesť krásou, ale len do miery bezpečnosti.

 

Barrio Gotico
Gotická časť Barcelony je jej najstaršou časťou. Staré múzeá, kostoly, úzke uličky. To všetko nájdete tu, v nezameniteľnej atmosfére.

 

Park Guel
Gaudího park. Stal sa národným dedičstvom UNESCO. Pôvodne malo ísť o stavbu, ktorá mala slúžiť ako rezidenčné sídlo pre boháčov v Barcelone. Teraz je z neho verejný park, ktorý môžu ľudia dodnes obdivovať.

 

Poble Espanyol village
V roku 1929 bola vybudovaná unikátna atrakcia španielskej dediny v Barcelone. Išlo o architektonický experiment, v ktorom sa mala vybudovať akási ideálna dedina. Dnes si tu môžete pozrieť na živo flamenco, zabaviť sa na koncertoch, alebo si len tak posedieť v baroch a v reštauráciách.

 

La Pedrera
Alebo Casa Mila opäť od slávneho Gaudího. Dokončoval ju a sú pre ňu charakteristické vlnivé murivo a farebné dlaždice. Na ulici Passeig de Gracia nájdete takýchto atypických budov viac, dokonca aj od spomínaného Gaudího.

 

Magic Fountain
Magická fontána. Kombinácia hudby, svetla a vody vyčarí neuveriteľnú atmosféru. Ročne si ju vychutnáva až 2,5 milióna návštevníkov. Svetelné šou sa konajú večer, ale nie každý deň, dokonca ani nie počas všetkých ročných období. Je dobré spraviť si vopred malý prieskum, či sa šou konajú práve v čase vašej dovolenky v Barcelone. Bola by škoda nevidieť ju.

 

Tibidabo hill
Vrch Tibidabo sa pozerá na Barcelonu z 512-metrovej výšky. Zaujímavý je svojím kostolom Temple de Sagrat Cor. Môžete sa k nemu dostať autobusom, ale aj autom.

 

Štadión a múzeum FC Barcelona
Mesto preslávil aj klub FC Barcelona. Nie každému sa podarí vidieť na ich slávnom štadióne aj zápas, preto mnoho návštevníkov volí práve prehliadku štadiónu v Camp Nou.

TOPlist TOPlist