Počasie v Barcelone

Barcelona je svojím priaznivým počasím vhodná na návštevu prakticky kedykoľvek. Naj mesiace sú však máj, jún a prvá polovica júla. Prakticky sa za pomerne rušný považuje aj september. Teploty počas neho dosahujú priemer 26°C. August je najhorúcejším mesiacom, priemerné teploty dosahujúce až 34°C sú toho dôkazom. Ak cestujete na dovolenku do Barcelony v tomto období, vyberte si hotelovú izbu s klimatizáciou.

 

Chladnejšie mesiace sú október a november. Priemer teplôt sa pohybuje od 21°C do 15°C. Niekedy sa k počasiu pridá aj jemný dážď. Potom je až do februára v meste zima. Nerátajte však s mohutným snežením, ale skôr s občasným dažďom. Aj počas zimy, napriek chladnejšej pocitovej teplote, teší Barcelona turistov slnečnými dňami.

 

Priaznivá prímorská klíma sa počas jari hodí na prezeranie pamiatok a samotného mesta. 23. apríla sa konajú oslavy La Diada de Sant Jordi, a ulice sú pokryté knihami a ružami. Leto viac láka na návštevu pláže. Pamiatky si turisti prezerajú nielen počas jesene, ale i zimy. Teploty od 8°C do 14°C sú stále znesiteľné. A Vianoce v Barcelone, tie stoja naozaj za to!

TOPlist TOPlist