Ubytovanie v Barcelone

Nájdite si ubytovanie v Barcelone

Mesto: Barcelona
Príchod:
Odchod:
Zoradiť podľa:

Ubytovanie v Barcelone nie je zložité. Pokiaľ sa viete rozhodnúť a máte jasnú predstavu o tom, koľko by vás mala dovolenka v tomto slnečnom meste stáť.

 

Hotel alebo hostel?

Ak si chcete užiť Barcelonu čo najlacnejšie, výber je jasný – hostel. Spať nebudete na zemi, to určite nie. Izba bude skromnejšia a zrejme v nej stretnete veľa vám podobných turistov. Hostel je skvelá príležitosť, ako spoznať ľudí s cestovateľskou dušou a preveriť si skúšky z cudzieho jazyka. Ak ste sa na dovolenku vybrali s rodinou, voľte radšej hotel. V Barcelone je ich veľa, nájdete ich v centre, ale aj blízko pri mori. Mnohé z nich spĺňajú až nadštandardné nároky svojich zákazníkov a ich izby sú dekorované v luxusnom, dizajnovom alebo v pompéznom štýle. Barcelona má tri letiská, v ich blízkosti sa opäť nachádzajú hotely. Barcelona Hotel El Prat, Girona a Reus sú letiskovými hotelmi na úrovni. Komfort, čistota a ticho, to je značka týchto hotelových izieb.

 

Ubytovanie v apartmáne

Jeho výhodou je vyšší štandard a taktiež možnosť zvoliť si počet spální. Dokonca až päť! Niektoré sa nachádzajú v podkroví, iné majú k dispozícií terasu. Apartmány sú vlastné malé byty, plne vybavené, držiace si istý štandard. Cestovateľské weby ich odporúčajú najmä keď cestujete s priateľmi alebo s rodinou a chcete byť pokope. Oplatia sa tiež vtedy, ak dovolenka v Barcelone trvá viac ako tri noci. Pochvaľujú si ich mladí, ktorí sa rozhodnú v Barcelone stráviť svadobné radovánky.

 

Kemp

Aj spanie pod holým nebom a v blízkosti pláže je v Barcelone vyriešené. Kempy volia napríklad zájazdy plné mladých ľudí, alebo športovcov, pretože sa v ich areáli dajú prevádzkovať rôzne športy, no zároveň máte blízko more. Pozor, kempy nie sú nižšia úroveň, ani spanie pod stanom. Ide o lokality, v ktorých nájdete kúpaliská, wellnessy, kurty, ale i detské ihriská. Bývate v malých domcoch, alebo si rezervujete miesto pre svoj karavan. Ďalším, pomerne domácim typom ubytovania, je Bed & Breakfast, ktoré ponúkajú priamo Barcelončania vo svojich príbytkoch. Kempy na rozdiel od nich majú väčšiu dávku súkromia. Bed & Breakfast vám ale umožní nakuknúť do pravej španielskej domácnosti.

TOPlist TOPlist