FC Barcelona - Camp Nou

 

Camp Nou je domovský futbalový štadión slávneho FC Barcelona. Dokončený bol v roku 1957 a jeho kapacita je 99 354 divákov. Stal sa akousi Mekkou futbalových fanúšikov, ktorí ho dennodenne navštevujú, a to v húfoch. Svojou veľkosťou sa radí medzi najväčší štadión v Európe, a 11-sty v poradí v rámci celého sveta.

 

Fanúšikovia, ktorí nechcú vidieť len štadión, ale aj celé zákulisie príprav futbalových zápasov, by si mali zaobstarať lístok Barcelona FC Tour Plus. Vďaka nemu sa budú môcť dostať aj do múzea tohto klubu.

 

Po vstupe si organizujete prehliadku sám, nemáte teda sprievodcu. Personál je ale ochotný vám pomôcť v prípade, že neviete, kam ísť. Navigujú vás značky a upozornenia. Návštevníkom sú k dispozícií všetky informácie o klube, ak ich potrebujete viac, zvoľte audiosprievodcu.

 

V cene lístka je aj desaťminútová 3D prezentácia klubu a zápasov, ktorá upúta najmä deti. Vidieť môžete aj šatne hosťujúcich hráčov. Na vaše prekvapenie budú pôsobiť zrejme stroho. V rámci prehliadky štadiónu budete mať možnosť dostať sa aj do kaplnky FC Barcelony. Tú v roku 1982 ju vysvätil pápež Ján Pavol II.

 

Slávny futbalový klub bol založený už v roku 1899. Je súčasným španielskym a európskym šampiónom. Niekoľkokrát vyhral Ligu majstrov, Španielsky pohár, Španielsku ligu alebo Pohár víťazov pohárov. Srdce fanúšika tohto klubu určite pri návšteve Barcelony zaveje aj do Camp Nou.Vstupenky na FC Barcelona

TOPlist TOPlist