Pláže Barcelony

 

Barcelona leží hneď pri Stredozemnom mori, čo jej pridáva na atraktivite. Pobrežie má dĺžku približne 4,5 kilometra a ponúka turistom hotely, pláže, zábavu. Sezóna kúpania sa v Barcelone začína 15. marca a končí v novembri toho istého dňa. Top obdobím, v ktorom mesto hostí najviac turistov, je obdobie od 31. mája do 28. septembra. Medzi štyri najobľúbenejšie pláže patria pláže Barceloneta, Mar Bella, Nova Icaria a Bogatell.

 

Barceloneta je k mestu najbližšie. Z mesta ste pri nej za necelých 20 minút pešo. Turisti ju preto majú najradšej. Mar Bella je vhodná pre vodné športy ako kajaky, windsurfing. Ide skôr o pokojnú pláž, ktorá sa stala rajom korčuliarov a skejterov. Nenájdete na nej toľko barov a reštaurácií ako na Barcelonete, oceníte najmä menší ruch.

 

Nova Icaria je dvakrát menšia ako Mar Bella. Známa je najmä svojimi barmi a občerstvením, ktoré vám na pláži dotvorí správnu pohodu. Pláž Bogatell je mierne bokom od ostatných pláží. Funguje však obdobne. Záchranári, sprchy, bary, promenáda, toto všetko vám vie ponúknuť. Ku všetkým plážam sa dá dostať po cyklo ceste, metrom, a tiež i autobusom

TOPlist TOPlist