Nákupy v Barcelone

 

Ako každá európska metropola, aj Barcelona ponúka vyžitie nielen kultúrne, ale tiež nákupné. Víkend v nej teda môžete stráviť v obchodoch a priniesť si tak domov kúsok zahraničnej módy. Pred návštevou centier a štvrtí plných oblečenia sa opäť musíte prispôsobiť španielskemu harmonogramu dňa.

 

Obchody sa zvyčajne otvárajú o 10:00, zatvárajú o 20:30, alebo o 21:30. Od 14:00 do 16:30 býva vo väčšine z nich obedová prestávka. Zimné výpredaje začínajú druhý januárový týždeň, končia vo februári, zvyčajne v jeho posledný deň. Letné kúsky si v zľavách užijete od prvého júla až do posledného augusta.

 

Ponúkame vám aj prehľad desiatich miest, ulíc, alebo obchodným domov, v ktorých by ste ako správny módny maniak mali nakupovať.

 

  1. Paseo de Gracia – najznámejšia ulica v Barcelone. Nájdete tu značky ako Desigual, Gucci, Manolo Blahnik a iné.
  2. Portal de l’Angel – je ulica bližšie k centru a značky, ktoré tu dostanete kúpiť, preferujú najmä mladí. Svoje obchody tu majú napr. Camper, H&M, Zara, Mango, Massimo Dutti a mnohí iní.
  3. La Roca Village – je časť mesta situovaná mimo Barcelony, no ponúka najširší výber outletových odevov známych značiek. Často so zľavou až do výšky 60%!
  4. Diagonal Mar – jedno z novších obchodným centier v Barcelone, kde nájdete viac ako 150 obchodov.
  5. L’Illa – ďalšie nákupné centrum. Tentokrát ponúka viac ako 170 obchodov známych, ale aj menej známych značiek.
  6. Raval – miesto, ktoré milujú najmä vyznávači vintage módy, ale aj módy rôznych kultúr, napr. indickej kultúry.
  7. Gracia – na toto miesto sa dostanete aj metrom, no pozor, oblečenie už nebude také lacné ako lístok v mestskej doprave. Za to bude však originálne.
  8. Encants mercat – je trh, na ktorom kúpite okrem oblečenia aj knihy, nábytok, ale i množstvo antikvariátových predmetov.
  9. El Borne – zameraný na šperky, topánky a na doplnky.
  10. El Corte Inglés – najväčší obchodný dom. Hovorí sa, že čokoľvek čo človek zháňa, nájde práve tu. Overte aj vy, či je to pravda!
TOPlist TOPlist